Doména .EU za 45 Kč/rok (54 Kč/rok s DPH)

O nás

Společnost WEDOS byla založena v roce 2010 a během 25 měsíců se stala největším poskytovatelem webhostingových služeb v Česku. Máme vlastní privátní datacentrum, kde jsou pouze naše servery a technologie. Druhé datacentrum, kde se servery budou chladit v olejové lázni, stavíme. Nebojíme se investovat do technologií, inovací a výzkumu, tak, abychom mohli poskytovat služby co možná nejširší veřejnosti. Zároveň díky tomu se nám dlouhodobě daří držet velmi příznivé ceny hostingových služeb a reagovat na aktuální požadavky trhu.

Naše datacetra

WEDOS DC 1 "Bunkr"

Naše první datacentrum, kde vznikl v roce 2010 WEDOS. Původní budova sloužila jako kryt civilní obrany, který byl postaven na strategickém místě. V roce 2018 prošlo datacentrum modernizací. Investovali jsme do ní 20 milionů Kč. Pořídili jsme novou trafostanici, dva generátory, posílili freecooling, chlazení, celou elektrickou síť a vytvořili dvě nezávislé a zcela oddělené větve konektivity a elektřiny.

Datacentrum je připojeno do internetu třemi nezávislými trasami od dvou různých dodavatelů 3×100 Gbps. Do každého racku vede minimálně 2×10 Gbps. Serverové skříně HPE Moonshot jsou připojeny 4x 20 Gbps.

V budově jsou nepřetržitě minimálně dva lidé. Klíčoví pracovníci bydlí přímo v Hluboké nad Vltavou, případně v dojezdu do 5 minut. Máme k dispozici dva vlastní elektrikáře se zkušeností se stavbou a údržbou datacenter.

WEDOS DC 2 "Podskálí"

Druhé datacentrum stavíme od roku 2014. Jedná se o unikátní projekt, kde budou servery chlazeny pomocí olejové lázně a vodního chlazení. Bude se jednat o první komerční datacentrum, které nasadí tuto technologii až pro 10 tisíc fyzických serverů. Ty vyprodukují tolik tepla, že s ním dokážeme vytopit nedaleký městský bazén i v zimě.

Pro datacentrum jsme zažádali v roce 2017 o nejvyšší prestižní certifikaci TIER IV Operational Sustainability. Ta je někdy označována jako zlatý TIER a má jí jen 9 datacenter na světě. Věříme že budeme 10tí!

Celé datacentrum (včetně infrastruktury) je tak stavěno s ohledem na TIER IV. Požadavky jsou opravdu náročné, v některých případech až extrémní. Například zde bude 5 motorgenerátorů určených pro nepřetržitý provoz a všechna infrastruktura bude oddělená překážkami s certifikací na prohoření minimálně 90 minut.

Naše certifikace

Jsme držitelem řady certifikátů, které jsme splnili a pravidelně necháváme obnovovat. Jsou důkazem pro naše zákazníky, že vše děláme důsledně a během let jsme nepolevili. Právě naopak, máme v plánu udělat ještě několik dalších!

 • Přináší stabilizovanou a neměnnou kvalitu poskytovaných služeb.
 • Celá firma a všechny procesy ve firmě jsou postaveny na dodržování zákonných norem.
 • Všechny procesy a aktivity uvnitř firmy mají svůj řád založený na předem daných pravidlech.
 • Máme stanovena preventivní opatření tak, aby nedocházelo k vadám a výpadkům u poskytovaných služeb.
 • Dokládá náš pozitivní vztah k životnímu prostředí.
 • Ochranu životního prostředí a prevenci poškozování životního prostředí bereme v naší společnosti vážně.
 • Všechny naše kroky směřují k minimalizaci dopadů naší činnosti na životní prostředí.
 • Předcházíme jakýmkoli škodám na životním prostředí.
 • Tento certifikát dokládá, že umíme systematicky identifikovat informační i bezpečnostní rizika a minimalizovat je.
 • Máme plány pro řízení kontinuity činností v případě mimořádných událostí, způsobených člověkem nebo přírodou.
 • Máme lepší ochranu důvěrných informací a snižujeme riziko útoku hackerů.
 • Dokážeme se rychleji vyrovnat s následky útoku a zlepšíme schopnost našich systémů překonat důsledky mimořádných událostí.
 • Máme vytvořenou strukturovanou a globálně uznávanou metodiku bezpečnosti informací.
 • Jsme souladu se zákonnými a smluvními požadavky.

Od TÜV SÜD Czech, vedoucí společnosti v oblastech inspekce, certifikace, testování a vzdělávání v České republice jsme obdrželi Certifikát výjimečnosti.

Podmínkou pro jeho získání je úspěšné absolvování vícenásobného prověřování služeb, procesů nebo výrobků. Oceněná firma musí být držitelem více certifikačních dokumentů, které garantují, že usiluje o neustálé zlepšování své výroby či přístupu k zákazníkům, zaměstnancům nebo životnímu prostředí.

V našem případě jsou to certifikáty ISO 9001 (systém managementu kvality), ISO 14001 (systém enviromentálního managementu) a ISO 27001 (systém managementu bezpečnosti informací).

Jak nás kontaktovat

Většina z nás měla mnohaletou zkušenost s hostingovými službami ještě před WEDOS. Proto víme, že správná a rychlá forma komunikace je nesmírně důležitá.

Kontaktní formulář slouží především pro zasílání vašich požadavků a dotazů. Zákaznické podpoře (administrátorům) dorazí jako email do společné složky.

Trvá jednotky minut, než je požadavek přečten. Pokud jej dokáže zákaznická podpora vyřešit, odpoví většinou do 30 minut. V případě, že se jedná o náročnější úkon, předává zprávu technikům (odpovídají podle vytíženosti, většinou do 2 hodin), na obchodní oddělení anebo na vývoj.

Kontaktní formulář lze použít i bez přihlášení. Ovšem zákaznická podpora vám v takovém případě nemůže pomoc s konkrétní službou – to již vyžaduje autorizaci.

Když jsme přemýšleli, jaká je ideální forma pro technickou komunikaci mezi zákaznickou podporou a uživatelem, dospěli jsme k názoru, že to je online chat. Proto jsme také byli průkopníkem podpory online chatu v České Republice.

 • Při využití online chatu nemusíte spěchat. V klidu konzultujte každý krok s naší podporou a přitom provádějte jednotlivé úkony. Rozhodně nás nezdržujete. Kolegové zvládají více chatů souběžně a na podpoře je nás dostatek. Nejsme malá společnost 🙂
 • Jestliže si nebudete jistí, klidně vytvořte screenshot (snímek obrazovky) a pošlete jej operátorovi přes rozhraní chatu. Naše zákaznická podpora si obrázek stáhne a poradí vám co dál.
 • Na většinu problémů máme návod v naší znalostní bázi. Podpora vás na něj navede. Pokud se vám zdá složitý anebo nejasný, tak se nebojte to napsat a kolegové na podpoře vám vše vysvětlí.
 • Všechny chaty se ukládají a máte k nim přístup z vaší zákaznické administrace. Pokud budete řešit podobný problém v budoucnu, snadno si najdete řešení.
 • Kolegové vidí také do historie vašich chatů. Jestliže jste s nimi už dříve něco řešili, tak si to dokáží dohledat.
 • Umíme si chaty v reálném čase předávat mezi sebou. Pokud jste před pár minutami něco řešili s jiným kolegou, tak vás na něj umíme „přepojit“, pokud je online.

Do chatu se také můžete dostat bez přihlášení, ale v tomto případě vám nemůžeme poskytnout pomoc s konkrétní službou – to již vyžaduje autorizaci.

Od spuštění našich služeb postupně píšeme naši znalostní bázi. Tvoříme ji na základě nejčastějších dotazů. Najdete tam nejen řešení problémů, ale také návody.

Ke každému článku je navíc diskuze, do které se můžete zapojit a upřesnit svůj problém.

Svůj dotaz můžete také položit na našem diskuzním fóru. Jakmile to uděláte, tak nám dorazí email. Naši administrátoři, technici i vývojáři na váš dotaz odpoví podle aktuální vytíženosti.

Diskuzní fórum každý den sledují desítky dalších našich zákazníků a fanoušků, takže vám často stihnou odpovědět dříve. Často i na velice komplikované technické dotazy. Máme šikovné zákazníky 🙂

Máte nápady na vylepšení našich služeb? Máte přání na nové služby? Máte stížnost na naše služby? Napište nejvyššímu vedení společnosti a váš požadavek bude řešen na nejvyšších postech.

Nezapomeňte, že vedení neposkytuje zákaznickou ani fakturační podporu. Všechny zprávy si pročítá jednou za několik dní, takže jakékoli akutní problémy nemusí být po tuto dobu vyřešeny, respektive předány na zákaznickou podporu.

Všechny kontaktní údaje a další informace

Provozovatel

WEDOS Internet, a.s.
Masarykova 1230
373 41 Hluboká nad Vltavou
Česká republika

IČ: 28115708
DIČ: CZ28115708

ID datové schránky: dc6iqnh

Na výše uvedené adrese je sídlo společnosti, kanceláře společnosti (včetně technické a zákaznické podpory) a datacentrum WEDOS DC 1.

Osobní návštěvy pouze po předchozí dohodě.

 • GPS souřadnice: Loc: 49°3’8.47″N, 14°26’5.094″E
 • Odkaz na mapě: Mapy.cz  Mapy Google

 

Bankovní spojení

 • 🇨🇿 Česko: 313787/2010 (Fio banka, a.s. pouze platby v CZK)
 • 🇸🇰 Slovensko: SK6683300000002400178157 (Fio banka, a.s., pouze platby v EUR)
 • 🇵🇱 Polsko: CZ1720100000002600860783 (Fio banka, a.s. pouze platby v PLN)

Další informace

Společnost WEDOS Internet, a.s. je zapsána v obchodním rejstříku, vedeném Krajským soudem v Českých Budějovicích, pod spisovou značkou: B / 1886 od 21.12.2009.

WEDOS ( WEDOS TM ) je registrovaná mezinárodní ochranná známka. Všechna práva vyhrazena.
Grafické logo společnosti WEDOS je taktéž registrovanou ochrannou známkou. Všechna práva vyhrazena.

Pokud potřebujte naše logo pro vaši zpravodajskou činnost anebo propagaci našich služeb prosím použijte verzi v křivkách.