Zaregistrujte si doménu .ART

Doména .ART

Z nových doménových koncovek je doména .art poměrně nová. Volná registrace pro všechny začala 10 května 2017. Přesto se do konce roku 2020 stala s více jak 99 tisíci registrovanými doménami 35. nejoblíbenější na světě.

Nejvíce .art je registrováno na kontakty v USA, a to přes 23 %. Druhá je Čína s 14 %, třetí Francie s 10 %, čtvrté Německo s 8 % a pátá Velká Británie s 5 %. Obecně země EU ji mají v oblibě.

Prezentace domény .art v angličtině.

Kdo stojí za doménou .art

O doménu .art byl poměrně velký boj. Zájem o ni mělo hned 10 společností, včetně dvou, které zastupovaly celosvětové komunity umělců.

Nakonec jí získala britská společnost UK Creative Ideas Limited. O technologické zázemí se stará britská společnost CentralNic, což je nejdéle fungující provozovatel doménových registrů na světě. Má na starosti například i slovenskou doménu .SK.

Proč doménu .art nabízíme

V nabídce máme doménu .art už od října 2020 v rámci smlouvy s CentralNic. Překvapil nás však velký zájem o ni ze strany našich zákazníků, kteří se na ni cíleně ptali. Proto jsme začali jednat přímo se společností UK Creative Ideas Limited a v prosinci podepsali výhodnou smlouvu. Ta nám v roce 2021 zajistí výhodnější ceny pro naše zákazníky a několik společných akcí.

Mezi našimi zákazníky je velké množství umělců, fotografů a designerů. Ti si oblíbili náš sdílený webhosting NoLimit, protože nijak nelimitujeme prostor pro soubory ani přenesená data. Mohou tak svá díla bez obav prezentovat ve vysokém rozlišení a kvalitě, kterou neznehodnocuje přehnaná komprese.

Umělci prostě potřebují prostor pro svou kreativitu, a ten je v případě mainstreamových domén už vyčerpán. Doména .art přináší obrovské nové možnosti a za skvělou cenu.

Navíc doména .art je dobře zapamatovatelná a slovíčko art je celosvětově známé.

Je doména .art pro vás?

Anglické slovíčko „art“ znamená umění, což je velmi široký pojem. Zahrnuje nejen tvůrčí činnost, jejíž výsledkem jsou umělecká díla, ale i vyjádření tvůrcovi představivosti, koncepční nápady nebo ukázku dovedností. Prostě vše, co nás dokáže oslovit svou krásou anebo v nás vzbuzuje emoce. To vše s využitím domény .art.

Pro umělce – Ať už potřebujte doménu pro svou osobní prezentaci anebo jen chcete udělat výjimečný web pro vaše výjimečná díla, tak doména .art je ideální. Na rozdíl od národních domén nebude váš web vázán s žádným státem ani regionem. Stejně tak nadnárodní domény jsou často spojovány s nějakým účelem (komerční stránky, organizace), tak to u .art neplatí. Tady jde pouze o umění.

Pro designérská studia – Pokud chcete web, tak doména je nutnost. I když seženete přesně tu, kterou chcete, tak má i nějakou koncovku. Ta se vám většinou do loga na vizitkách, ani do designu, nehodí. Co ale v případě, že by to byla .art? Umíte si představit své logo s touto koncovkou? Vaše logo spojeno tečkou s uměním? Jak by to vypadalo na logu a na vizitkách?

I to je jeden z důvodů, proč designerská studia začínají pro své prezentace volit právě doménu .art.

Digitální vizitka – V posledních letech vidíme kolísavý trend přesouvání obsahu na sociální sítě. Zvláště pro soukromé osoby a menší společnosti. Je to snadnější, protože je jednodušší spravovat účty na sociálních sítích než se starat o web. Přeci jen složitější redakční systémy potřebují i nějakou technickou správu a hlavně dohled.

Nicméně také vidíme i trend opačný. Na sociálních sítích nemůžete naplno spravovat svůj obsah a nemáte nad ním plnou kontrolu. Mohou vám příspěvky smazat, „utlumit“ jejich dosah anebo úplně zrušit účty a to bez předchozího varování a srozumitelného důvodu. Sporná je i otázka, kdo vlastně a jak může s obsahem, který na sociální sítě dávat nakládat. Na sociálních sítích se moc na autorská práva nehledí. Proto se také někteří vrací zpět k webům a na sociálních sítích jen sdílejí odkazy na nový obsah, který mají na svém webu plně pod kontrolou. Sami rozhodují, jak bude vypadat a případně kdo a jakou formou jej může okomentovat.

Dobrým kompromisem mezi tím jsou jednoduché digitální vizitky. Podobně jako skutečné vizitky, jsou i na těch digitálních jen všechny potřebné kontakty a navíc ve formě aktivních odkazů. Takže když vás najde někdo přes vyhledávače, tak snadno přejde na vaše profily na sociálních sítích. Kdykoliv můžete tyto údaje aktualizovat. Přitom díky doméně máte i funkční e-maily, což je dnes základ.

Jednoduchou digitální vizitku si můžete udělat i v našem WEDOS WebSite. Mimochodem na první rok je k němu doména .art zdarma.

Pro ty, kteří dělají víc než jen počítačovou grafiku – V dnešní době už je počítačová grafika všude a mnoho nadaných umělců a programátorů ji dokáže přes virtuální anebo rozšířenou realitu propojit s naším světem.

V posledních letech navíc stále více vstupuje do světa počítačové grafiky strojové učení. Umí ze skic udělat obraz, kolorovat staré fotky, upravit více jak sto let starý film k nepoznání anebo skládat hudbu.

Za všemi těmito neskutečnými pokroky jsou lidé, kteří chtějí posunout hranice dále a odlišit se od ostatních. Možná právě proto si pro své prezentace volí jiné než standardní domény. Často jejich projekty vidíme na koncovkách .io (programy), .ai (umělá inteligence) anebo v posledních letech .tech (technologie). Pokud se ale zaměřujete na počítačovou grafiku, která přesahuje běžné hranice, tak se k nim přidejte a zvolte doménu .art (umění).

Vlastnosti domény .ART

1-10 let
ANO
registrace 1. rok
85 Kč/rok
102,85 Kč/rok s DPH
prodloužení/převod
255 Kč/rok
308,55 Kč/rok s DPH

Potřebujete webhosting?

Kupte si nejprodávanější hosting v ČR. Webhosting NoLimit nyní jen 33 Kč měsíčně bez DPH.

Zkušební doba 7 dní s garancí vrácení peněz až 180 dní.

nejrychlejší webhosting
K novému webhostingu NoLimit doména (.ONLINE, .STORE, .ART, .FUN, .XYZ, .SITE, .TECH, .SPACE, ...) na 1. rok ZDARMA.

Vyhrajte iPhone 12 Pro!

Tipovací soutěž probíhá do 31. 8. 2021 !!!

Kupte si nový webhosting, VPS, WebSite nebo .EU doménu se slevou a vyhrajte Apple iPhone 12 Pro a dalších 100 cen!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací