Zaregistrujte si doménu .DESIGN

Doména .DESIGN

Doména .design je tu s námi již od 12. května 2015, kdy byla spuštěna její volná registrace pro všechny. Registr Top Level Design, který za doménou stojí, už od začátku věděl, že si svou cílovou skupinu najde. Zvolil proto trochu vyšší cenu a nepřeháněl to ani s agresivní reklamní kampaní. Díky tomu doména .design postupně a stabilně roste.

V současné době je registrováno přes 120 tisíc domén .design. Více jak polovina z toho (52,4 %) na kontakty v USA. Oblíbená je i v Číně (8,5 %), Německu (7,2 %) a Velké Británii (5,3 %).

Aniž by se na ni v minulosti někdo výrazně zaměřil reklamou anebo by mohla soupeřit cenou, tak překvapivě i v Česku zájem o ni postupně roste. Aktuálně Češi drží necelé půl procento ze všech .design domén. Velká část je samozřejmě u WEDOS 🙂

Kdo stojí za doménou .design

O doménu .design se ucházelo celkem sedm společností. Nakonec ji získala společnost Top Level Design v privátní aukci. Top Level Design má sídlo v Portlandu ve státě Oregon v USA. Mezi její další známé doménové koncovky patří .wiki, .ink, .design a .gay. Všechny samozřejmě máme v nabídce 🙂

O technologické zázemí se stará britská společnost CentralNic, což je nejdéle fungující provozovatel doménových registrů na světě. Má na starosti například i slovenskou doménu .SK.

Proč doménu .design nabízíme

V nabídce máme doménu .design od října 2020 v rámci smlouvy s CentralNic. Nijak zvlášť jsme ji nepropagovali, protože nám na český trh přišla poměrně drahá a měli jsme dojem, že o ni český zákazník v konkurenci s daleko levnějšími a zaběhnutými doménami nebude mít zájem. Neměli jsme na ni ani žádnou zpětnou vazbu od zákazníků. Jenomže tato doména si prostě své zákazníky najít umí.

Doménu .design, i bez jakékoliv propagace z naší strany, si postupně začali registrovat zákazníci hlavně z řad firem a profesionálů. Byly to v porovnání s ostatními novými doménovými koncovkami jen „drobky“ v týdenních přehledech. V součtu za několik měsíců už to začala být zajímavá čísla. Ale to nejdůležitější je, že na většině z nich začali naši zákazníci tvořit dlouhodobý obsah.

Když nám Top Level Design nabídl rozšíření spolupráce a my provedli analýzu našich obchodních a technických dat, tak jsme si řekli, že do toho půjdeme. Doména .design si na českém trhu své místo zaslouží a měli bychom jí věnovat pozornost.

Je doména .design pro vás?

Největší výhodou je, že čeština slovíčko „design“ velice dobře zná a všichni Češi jej používají v běžné konverzaci. Není to tedy něco, co by znala anebo chápala jen určitá skupina lidí. Doménu .design tak jako jednu z mála z nových doménových koncovek (nTLD) může bez obav používat i jakákoliv česká firma.

Velkou výhodou pro vás je, že v Česku doména .design v podstatě začíná. Většina slovních spojeních je volná a vyšší cena silně omezuje aktivitu spekulantů.

A kdo ji kupuje nejčastěji?

Webová studia

Profesionální webová studia se často potřebují odlišit a ukázat, že umí dělat unikátní grafiku na míru. Můžete k tomu využít doménu .design a vystoupit z řady podobně jako tisíce dalších po celém světě.

Interiérová designová studia

V Česku je velké množství firem zaměřujících se na design interiéru. Chceme to mít doma hezké a ve firemních prostorech oslovit potenciální zákazníky. Profesionální interiéroví designéři dokážou dělat neuvěřitelné věci s prostorem, ve kterém trávíme svůj čas. Tak proč se hned neprezentovat doménou k tomu určenou. V porovnání s obecně zaběhnutými doménovými koncovkami je u .design spousta volných kvalitních slov. Navíc hned dáte najevo, že vaší devízou je právě design.

Grafičtí designéři

Ti nejlepší grafičtí designéři a umělci už dnes běžně využívají nové doménové koncovky, které jim dávají volnost prezentovat se takovým způsobem, jakým sami chtějí. Nemají zájem být svazováni koncovkou státu anebo se omezovat u přebraných generických domén, kde najít vhodnou volnou doménu je často nadlidský úkol. Není to žádný nový trend. Než přišly nové doménové koncovky, tak často využívali domény exotických států. Dnes už nemusí. Na výběr je nepřeberné množství domén, které vystihnou jejich práci. A doména .design je jedna z nich.

Výrobci luxusního zboží

Pokud vyrábíte luxusní zboží, tak se snažíte prodávat i značku a nějakou unikátní vlastnost. Tou může být například právě design. Proto doménu .design vyhledávají například zakázkoví šperkaři anebo truhláři.

Součást značky

Doména .design se může zdát dlouhá, ale v momentě kdy se stane součástí vaší značky, tak vlastně ušetříte „zbytečné“ písmenka v doméně, které vaší cílové skupině nic nemusí říkat. Pokud vaše společnost používá anebo končí na slovo design, tak tato doména je pro vás ideální. Navíc vypadá velmi dobře jak v logu, tak i na vizitkách u e-mailů.

Digitální vizitka

Doména .design je velice oblíbená jako digitální vizitka. Pokud máte web, kde jsou jen kontaktní informace, protože například preferujete komunikaci se zákazníky přes sociální sítě, tak doména .design je pro vás ideální. Můžete ji navíc využít s WEDOS WebSite, kde si takovou on-line vizitku, včetně kontaktního formuláře, vytvoříte za pár minut.

Vlastnosti domény .DESIGN

1-10 let
ANO
registrace 1. rok
1092 Kč/rok
1321,32 Kč/rok s DPH
prodloužení/převod
1092 Kč/rok
1321,32 Kč/rok s DPH

Potřebujete webhosting?

Kupte si nejprodávanější hosting v ČR. Webhosting NoLimit nyní jen 68,80 Kč měsíčně bez DPH.

Zkušební doba 7 dní s garancí vrácení peněz až 180 dní.

nejrychlejší webhosting
K novému webhostingu NoLimit doména (.ONLINE, .STORE, .ART, .FUN, .XYZ, .SITE, .TECH, .SPACE, ...) na 1. rok ZDARMA.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací