Multihosting

Informace o možnostech hostování více webů pro více různých domén jednoho zákazníka

Máte-li více domén (přímo svých nebo vašich zákazníků), nabízí se několik možností, jak pro ně realizovat webhosting.

Jeden webhosting s aliasy se stejným obsahem

U webhostingu je v současné době možné nastavit 3 aliasy zdarma, tj. další 3 domény lze nasměrovat do stejného webhostingu. Ve výchozím stavu se pak pod těmito doménami zobrazuje stejný obsah jako pod hlavní doménou.

Aliasy fungují i pro e-mailové služby, tj. schránka info@prvni-domena je ta samá jako info@druha-domena, info@treti-domena, info@ctvrta-domena. Nelze však vytvořit samostatné schránky pro různé domény.

Jako příplatkovou službu je možné si objednat neomezený počet aliasů – 55 Kč měsíčně bez DPH (660 Kč ročně bez DPH). Na jeden webhosting si tak můžete nasměrovat neomezený počet domén.

Jeden webhosting s aliasy s různým obsahem

Podobně jako v předchozí situaci, avšak je možné pro každou doménu (alias) vytvořit samostatný obsah. Tím v kombinaci s balíčkem neomezených aliasů docílíte multiwebu – neomezený počet domén s vlastním obsahem v rámci jednoho webhostingu.

Postup je uveden ve znalostní bázi: Samostatné weby pro aliasy.

Stále však nebude možné pro každou doménu vytvořit samostatné e-mailové schránky. Bude se jednat jen o aliasy hlavní domény (tj. info@prvni-domena = info@druha-domena). Alternativou je přesměrování e-mailů – u každé domény si můžete nastavit doménový koš, všechny e-maily na tuto doménu budou přesměrovány na zadanou e-mailovou adresu. Tím můžete vyřešit oddělení e-mailových schránek pro různé domény, ale jen pro doménu celkově (už nelze specifikovat jednotlivé schránky u jednotlivých domén).

Upozornění: V případě používání Neomezeného počtu aliasů fungují všechny domény pod jedním uživatelským účtem, tj. je nutné dodržovat bezpečnostní pravidla. V případě, že nebudete mít všechny redakční systémy v aktuálních (bezpečných) verzích (případně budete mít bezpečnostní chyby v aplikacích), tak hrozí napadení i ostatních aliasů. V případě, že chcete mít jistotu ohledně bezpečnosti, tak doporučujeme objednat samostatné weby. Je to vhodné zejména v případě, že weby jsou pro různé majitele.

Více webhostingů

Pokud požadujete pro každou doménu mít také oddělené e-mailové schránky, pak je potřeba pro každou doménu objednat vlastní webhosting. I tak ale budete všechny své webhostingy spravovat z jednoho rozhraní přes jeden zákaznický účet.

VPS s balíčkem Debian ISP

Pokud jste náročnější zákazník a nechcete být omezováni pevně danými parametry webhostingu a aliasů, můžete si u nás zřídit vlastní virtuální server (VPS). U něj nejste nijak omezování, můžete si na něm provozovat co chcete a jak chcete, vše si můžete maximálně přizpůsobit.

VPS nabízíme buď jen se základní instalací operačního systému (různé distribuce Linuxu) anebo s předinstalovaným balíčkem Debian ISP – na serveru je předinstalován Apache, PHP, MySQL, mailserver, DNS server a ovládací panele ISPConfig.

Viz. také pojednání Webhosting, VPS nebo dedikovaný server?

Přesměrování webu a e-mailů

Nezapomeňte, že u domén registrovaných u nás máte zdarma přesměrování webu a e-mailů.

  • přesměrování webu – při zadání URL adresy domény bude návštěvník přesměrován na jinou vámi nastavenou URL
  • přesměrování e-mailu – jakákoliv e-mailová zprava zaslaná na libovolnou adresu v rámci vaší domény bude přesměrován na jinou vámi určenou e-mailovou adresu
Dopřejte si vysoký výkon, stabilitu a kvalitu! Ideální pro WordPress, Joomla, e-shopy ...

HPE Moonshot

Služba webhosting NoLimit je provozovaná na značkových serverech HPE Moonshot, které jsou společností Hewlett Packard Enterprise vyvíjené speciálně pro obří cloudová řešení.

Celkově jeden HPE Moonshot poskytuje výkon 45 procesorů s 360 vlákny 2,9-3,0 GHz CPU (3,4-3,8 GHz v turbo režimu), 2880 GB RAM, 45-180 TB NVMe SSD.

WEBHOSTING NoLimit
33 Kč/měsíc
(39,93 Kč/měsíc s DPH)
Nejoblíbenější hosting v ČR!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací