O nás

Společnost WEDOS byla založena v roce 2010 a během 31 měsíců se stala největším poskytovatelem webhostingových služeb v Česku. Máme vlastní privátní datacentrum, kde jsou pouze naše servery a technologie. Druhé datacentrum, kde se servery budou chladit v olejové lázni, stavíme. Nebojíme se investovat do technologií, inovací a výzkumu, tak, abychom mohli poskytovat služby co možná nejširší veřejnosti. Zároveň díky tomu se nám dlouhodobě daří držet velmi příznivé ceny hostingových služeb a reagovat na aktuální požadavky trhu.

wedos dc1

WEDOS DC 1 "Bunkr"​

Naše první datacentrum, kde vznikl v roce 2010 WEDOS. Původní budova sloužila jako kryt civilní obrany, který byl postaven na strategickém místě. V roce 2018 prošlo datacentrum modernizací. Investovali jsme do ní 20 milionů Kč. Pořídili jsme novou trafostanici, dva generátory, posílili freecooling, chlazení, celou elektrickou síť a vytvořili dvě nezávislé a zcela oddělené větve konektivity a elektřiny.

Datacentrum je připojeno do internetu třemi nezávislými trasami od dvou různých dodavatelů 3×100 Gbps. Do každého racku vede minimálně 2×10 Gbps. Serverové skříně HPE Moonshot jsou připojeny 4x 20 Gbps.

V budově jsou nepřetržitě minimálně dva lidé. Klíčoví pracovníci bydlí přímo v Hluboké nad Vltavou, případně v dojezdu do 5 minut. Máme k dispozici dva vlastní elektrikáře se zkušeností se stavbou a údržbou datacenter.

wedos dc2

WEDOS DC 2 "Podskalí"

Druhé datacentrum stavíme od roku 2014. Jedná se o unikátní projekt, kde budou servery chlazeny pomocí olejové lázně a vodního chlazení. Bude se jednat o první komerční datacentrum, které nasadí tuto technologii až pro 10 tisíc fyzických serverů. Ty vyprodukují tolik tepla, že s ním dokážeme vytopit nedaleký městský bazén i v zimě.

Pro datacentrum jsme zažádali v roce 2017 o nejvyšší prestižní certifikaci TIER IV Operational Sustainability. Ta je někdy označována jako zlatý TIER a má jí jen 9 datacenter na světě. Věříme že budeme desátí!

Celé datacentrum (včetně infrastruktury) je tak stavěno s ohledem na TIER IV. Požadavky jsou opravdu náročné, v některých případech až extrémní. Například zde bude 5 motorgenerátorů určených pro nepřetržitý provoz a všechna infrastruktura bude oddělená překážkami s certifikací na prohoření minimálně 90 minut.

Historie

WEDOS (zkratka z WEBHOSTING, DOMÉNY, SERVERY) 

Společnost byla založena v roce 2010. Celý proces budování datacentra a spuštění služeb probíhal formou „reality show“. Zájemci tak mohli sledovat, jak se připravují prostory, buduje chlazení anebo umísťují samotné servery.

Již od začátku si dáváme záležet na výběru hardware (ekologicky úsporné servery s procesory Intel XEON). Všechny instalace jsou dělány tak, aby bylo docíleno co nejnižší spotřeby elektřiny. Celý náš systém je postavený tzv. na zelené louce a snažili jsme se o plnou automatizaci.

wedos nejlepší v čr
  • 31. 1. 2019 – největší registrátor CZ domén
  • 13. 5. 2013 – největší provozovatel mailhostingů na doménách .cz ze všech českých webhostingových firem
  • 14. 4. 2013 – největší poskytovatel aktivních webhostingových služeb v ČR
  • 13. 9. 2010 – spuštění prvních služeb našeho datacentra
Ládík raketa

AKCE!

Kupte si .EU Doménu na 10 let za 290 Kč bez DPH a vyhrajte iPhone 12 Pro!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací