WEDOS
VPS ON

Značkové VPS na OpenNebula. Plaťte jen za to, co potřebujete!

od 52 Kč / měsíc

(63,5 Kč / měs. s DPH)

Služba VPS ON je moderní řešení pro Virtuální Privátní Servery, které jsme postavili na 7 letech zkušeností s provozováním více než 13 tisíc VPS a téměř roku vývoje ve spolupráci s desítkami zkušených uživatelů. Výsledkem je služba, která splňuje nejnáročnější požadavky pro běžné VPS (pro náročnější uživatele máme službu WEDOS Cloud). 

Když jste jedním z největších provozovatelů VPS v Česku, získáte od komunity uživatelů stovky podnětů. Využili jsme je a postavili službu VPS ON na cloudové infrastruktuře OpenNebula. S využitím moderního hardwaru HPE Moonshot, které bylo navrženo špičkovými odborníky z Hewlett Packard Enterprise pro rozsáhlé a náročné cloudové služby, jsme vytvořili unikátní službu za velmi dobrou cenu. VPS ON si můžete objednat od 52 Kč měsíčně. 

Další informace

  • předinstalovaný operační systém dle své volby – CentOS, Fedora, Debian, openSUSE, Ubuntu, Windows (jen s vlastní licencí)
  • možnost nainstalovat si vlastní operační systém přes KVM
  • zřízení VPS automaticky v rámci minut po uhrazení objednávky
  • neomezený přenos dat, sdílená konektivita 100 Mbps
  • nonstop podpora 24/7

Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) vytvořila serverovou skříň Moonshot pro potřeby velkých cloudových řešení. Jedná se o „krabici“, která poskytuje kompletní zázemí pro 45 žiletek – serverů (napájení, konektivitu 2 x 10 Gbps pro každý server, atd.) .

Jednotlivé servery (žiletky), na kterých nové VPS ON zřizujeme, jsou osazené CPU 3.0 GHz s možností přetaktování až na 3.8 GHz, 32 – 64 GB RAM a vysoce výkonnými a rychlými 4 x 1TB NVMe SSD disky.

Celkově jeden HPE Moonshot poskytuje výkon 45 procesorů s 360 vlákny 2.9 – 3.0 GHz CPU (3.4 – 3.8 GHz v turbo režimu), 2 880 GB RAM, 45 – 180 TB NVMe SSD. A to všechno v rámci jedné krabice s váhou přesahující 100 kg!

Jak vidíte, v porovnání s běžným serverem, na kterém běží VPS , je to opravdu mnoho výkonu, který je vám plně k dispozici. Navíc nabízíme jako příplatkovou službu možnost mít procesor vyhrazený jen pro vás. 

WEDOS Internet, a.s. má vlastní soukromé datacentrum  v Hluboké nad Vltavou, kde se momentálně nachází více než 1 000 našich fyzických serverů. Jsme největším poskytovatelem sdíleného webhostingu v Česku. Zhruba každá šestá .cz doména směřuje k nám. 

Datacentrum Bunkr jsme si přestavili dle našich požadavků z bývalého krytu civilní obrany. Ten byl umístěný na strategickém místě, tedy včetně rozvodu optických tras. Máme tak zajištěnou konektivitu 3 x 100 Gbps. 

V současné době stavíme druhé datacentrum Podskalí, pro které máme podanou žádost o certifikát TIER IV. Jakmile datacentrum zprovozníme, začneme nabízet provoz služeb ze dvou různých lokalit. 

Někteří z nás mají 21 let zkušeností a podíleli se na stavbě a provozu už několika datacenter. Nejsme obyčejná hostingová společnost. Máme vlastní elektrikáře, vyškolené na sváření optických kabelů s vlastním vybavením.

Když se něco porouchá, dokážeme to sami opravit. 

Už žádné nakupování po předpřipravených modulech, kdy musíte platit za nevyužitý disk i když zrovna potřebujete jen vysoký výkon nebo velkou RAM paměť. Nabízíme vám možnost volby parametrů, které potřebujete, a platby jen za ně. Pokud by vám nastavené parametry nestačily, tak si VPS prostě jen nafouknete podle vašich požadavků. Navýšení parametrů je možné kdykoli, snížení od následujícího fakturačního období (jen disk nejde zmenšovat). 

Potřebujete velký výpočetní výkon bez velkého disku? Není problém! Kupte si vyhrazený výkon CPU jen pro vás a k němu třeba jen 1GB SSD a RAM.

Chcete naopak velký disk pro rychlé zálohování? Tak si kupte jedno sdílené vlákno, 1GB RAM a k tomu 480 GB SSD.

Nebo chcete jen maličké VPS pro pravidelné vykonávání nějakého úkonu? Co například 1 sdílené vlákno, 1 GB RAM, 1 GB SSD jen za několik desítek korun měsíčně? 

Serverové prostředkyCenaMinimumMaximumPoznámka
1 sdílené vlákno CPU25 Kč bez DPH měsíčně142.9-3 (turbo až 3.8) GHz, agregace 1:3*
1 vyhrazené vlákno fyzického CPU125 Kč bez DPH měsíčně062.9-3 (turbo až 3.8) GHz, max. 6 vláken jen pro vás
1 GB RAM33 Kč bez DPH měsíčně0,516do budoucna max. 64 GB, vždy vyhrazená
1 GB SSD2 Kč bez DPH měsíčně5480SSD (RAW), do budoucna až několik TB, vždy vyhrazený

* Agregace je vypočítaná tak, aby servery byly vytížené v průměru na 50%. Procesory jsou opravdu velmi výkonné. Navíc naše řešení automaticky rozděluje VPS podle zátěže.

Pokud vám parametry VPS ON nestačí, podívejte se na naši nabídku WEDOS Cloud (již brzy).

K WEDOS VPS ON si můžete objednat následující příplatkové služby:

IPv4 adresa

Pokud potřebujete pro provoz VPS IPv4 adresu, první získáte za 1 Kč, další je za 100 Kč bez DPH. IPv6 zatím není k dispozici a bude připravená do konce roku 2017. Následně bude k dispozici 65 tisíc IPv6 adres úplně zadarmo (rozsah /64).

Konektivita až 1 Gbps (připravujeme)

Potřebujete rychlejší konektivitu, než standardních 100 Mbps? Není problém. Budete si moci objednat konektivitu 1 Gbps.

Zálohování (připravujeme)

Pro službu si budete moci objednat zálohování, včetně možnosti zálohy v jiné lokalitě.

Provoz s vysokou dostupností (připravujeme)

Jakmile dokončíme druhé datacentru, budeme provozovat služby s vysokou dostupností. Vše poběží naživo ze dvou datacenter a v případě výpadku jednoho z nich bude vše provozované automaticky z druhého datacentra. 

Další druhy diskového prostoru (připravujeme)

Potřebujete velký prostor bez nároků na rychlost za nízkou cenu? Není problém. Bude k dispozici možnost si vybrat jiný disk. V nabídce bude rychlé řešení na SSD za velmi přijatelné ceny nebo dokonce extrémně levné disky. Máte se na co těšit. 

Speciální nastavení bezpečnosti (připravujeme)

Chcete bezpečný server? Potřebujete omezit přístup jen z jedné IP adresy nebo snad z jedné země nebo kontinentu? Není problém. Stejně tak můžete něco podobným způsobem zakázat. 

IDS / IPS ochrana (připravujeme)

Máme speciální řešení IDS / IPS ochrany, která chrání vaše weby online v reálném čase před napadením vašeho systému. Rozpozná většinu známých bezpečnostních chyb a zabrání jejich zneužití. 

DDoS ochrana (připravujeme)

Naše služby se mnohokrát staly terčem DDoS útoků, proto si s nimi umíme poradit. Máme vlastní řešení na detekci a filtrování provozu. Útoky do síly 150 Mbps filtrujeme a na server by měl dorazit jen čistý provoz. Dokážeme se ubránit útokům v desítkách Gbps, brzy již stovkách Gbps. 

Nejmodernější řešení

VPS ON provozujeme na nejnovějším hardware ve vlastním datacentru. Více informací »

Podpora 24/7

Potřebujete poradit? Naše zákaznická podpora je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce.

Online Chat

Jen se zeptejte, jsme vám k dispozici.

Kontaktní formulář

Jen se zeptejte, jsme vám k dispozici.

Znalostní báze

Zde naleznete odpovědi na nejčastější dotazy.